Kim jesteśmy

Enaf to drukarnia i dostawca profesjonalnego systemu zarządzania drukami firmowymi – 5x9. W pełni zautomatyzowany proces produkcji – przy jednoczesnym zapewnieniu Klientowi indywidualnej obsługi –gwarantuje najwyższą jakość i krótki czas realizacji zamówienia. W Polsce Enaf jest liderem branży, obsługując wielkie krajowe i międzynarodowe przedsiębiorstwa. 

Podstawowym zakresem działalności firmy są druki firmowe, zarówno korporacyjne, jak i personalizowane. Wykonujemy wizytówki, papiery firmowe, koperty, bloczki firmowe i wiele innych materiałów. 

 • Co nas wyróżnia?

  Tym, co odróżnia nas od innych drukarni, to specjalistyczny, nowatorski system administrowania zamówieniami – 5x9. To z jednej strony gwarancja szybkiego zamawiania, a z drugiej ścisła kontrola składanych zamówień dostępna on-line. 

   Proces produkcyjny w Enaf jest w pełni zautomatyzowany. Tym nie mniej zawsze spełniamy oczekiwania naszych klientów, biorąc pod uwagę ich sugestie. Dlatego jako nieliczni posiadamy rozbudowany dział Obsługi Klienta służący radą i pomocą. 

  Nasz asortyment to produkty użytkowe, dlatego ich terminowa dostawa jest bardzo istotna. Czasy realizacji zamówień określamy już na etapie podpisywania umowy i są one ujęte w kontraktach.

 • Ludzie i technologie

  Bez odpowiednio przeszkolonych ludzi żadna technologia nie byłaby w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest obsługa zamówień. Dlatego do dyspozycji naszych Klientów oddajemy nie tylko nowoczesne maszyny, ale również zespół wykwalifikowanych konsultantów, którzy służą pomocą na każdym etapie podejmowanych działań – od zamówienia, przez produkcję, aż po logistykę. 

  Park maszynowy w drukarni Enaf przystosowany jest do wykonywania niemal wszystkich rodzajów zamówień w zakresie poligrafii biurowej. Posiadamy urządzenia cyfrowe, offsetowe i laserowe. Technologię produkcji dobieramy zgodnie z oczekiwaniami Klienta i specyfikacją pracy. Cały proces odbywa się pod jednym dachem, co pozwala nam utrzymać niezmiennie najwyższą jakość produkcji i gwarantuje dostawy w terminie określonym w umowie.

 • Działalność charytatywna

  Jesteśmy zdania, że każda firma o wyrobionej renomie powinna uczestniczyć w życiu społeczeństwa. Dlatego podejmujemy szereg aktywności w obszarze wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniom. Informujemy o tym, by zachęcić Państwa do współudziału w naszych projektach, a także by zwrócić uwagę na wciąż rosnące zapotrzebowanie na tego typu działania. Wśród naszych podstawowych aktywności znajdują się między innymi:

  - Współpraca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Zajmujemy się produkcją materiałów promocyjnych dla potrzeb komunikacji „1%”; 

  - Wsparcie dla konińskiej fundacji „Podaj Dalej”, która zajmuje się aktywowaniem i przystosowywaniem do życia osób niepełnosprawnych;

  - Wspieramy Fundację Mamy Dzieci, produkując materiały promocyjne.

Unikalne technologie

Pantone w druku cyfrowym
W drukarni Enaf nie rezygnujemy z offsetowej jakości, korzystając z druku cyfrowego. Dzięki technologii HP Indigo zapewniamy nie tylko czterokolorowy druk wysokiej jakości, ale dużo więcej: ostrość obrazu, żywe kolory, znakomitą jakość produkcji i idealne odwzorowanie kolorów Pantone. Jako jedyni w Polsce posiadamy własną mieszalnię kolorów Pantone do druku cyfrowego. 

Druk farbami widocznymi w świetle UV
Stosowana przez nas technologia umożliwia druk farbami widocznymi jedynie w świetle UV. Możemy w ten sposób drukować zarówno elementy powtarzalne, jak i treści unikatowe. Jest to najnowocześniejsza technologia zabezpieczeń stosowana w druku cyfrowym. 

Referencje

Zobacz, kto już nam zaufał i dlaczego to zrobił. Ale przygotuj sobie na to sporo czasu. Zachęcamy do przeglądania załączonych case studies w formacie pdf. 

Ekologia

Produkując materiały poligraficzne, należy podchodzić do swojej pracy z głową. Istotne jest zachowanie równowagi pomiędzy odpowiedzialnością ekologiczną i osiąganiem zadowalających wskaźników ekonomicznych.

Jako świadoma firma działamy proekologicznie, bo tylko kilka procent światowej energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych. Zachęcamy do dbania o środowisko, czytania książek i gazet w wydaniach „papierowych” i wyłączania komputera, gdy nie jest używany. Wyprodukowanie 200 kg papieru (tyle średnio zużywa Polak w ciągu roku) pochłania tylko tyle energii, co korzystanie z komputera przez 30 dni. 

Projekty unijne

Drukarnia Enaf realizuje projekt Rozwój spółki Enaf poprzez eksport na rynkach europejskich. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania 6.1 Paszport do eksportu, 6. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Polska gospodarka na rynku międzynarodowym.

W ramach dofinansowania firma Enaf prowadzi działania eksportowe na rynek niemiecki.

Informacje o projekcie:
Witold Kochlewski

contact, address

Enaf Sp. z o.o.
Szarych Szeregów 2
05-820 Piastów